Stół okrągły – zalety i wady ponadczasowego mebla

Stoły okrągłe cieszą się coraz większym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, bowiem wprowadzają one do każdej aranżacji finezyjną lekkość i ponadczasowy charakter. To model, który nigdy nie wyjdzie z mody, pomimo upływu lat. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem takiego mebla do salonu czy sypialni, poznaj z nami jego największe zalety i wady.

Stół okrągły – wygoda i funkcjonalność

Stół okrągły niesie ze sobą wiele zalet, które warto poznać, rozważając tego rodzaju inwestycję. Przede wszystkim jest on lżejszy, a przez to bardziej przytulny, niż klasyczny stół kwadratowy czy prostokątny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nikt nie musi siedzieć na rogu, żaden z biesiadników nie powinien mieć również trudności z dosięgnięciem ustawionych na nim posiłków. To jednak jeszcze nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, to właśnie stół okrągły pozwala na zaproszenie większej liczby gości, zwłaszcza gdy postawimy na nowoczesny model rozkładany. Nie oznacza to jednak, że będzie on zajmował dużo miejsca. Wprost przeciwnie, taki stół po złożeniu zmieści się nawet w pomieszczeniu z ograniczonym metrażem, co mogą mieć na uwadze właściciele kawalerek czy mniejszych mieszkań w budownictwie wielorodzinnym.

O czym jeszcze warto wiedzieć, kupując stół okrągły?

Stół okrągły doskonale łamie przestrzeń, wpisując się idealnie w nowoczesne wystroje wnętrz. Dzięki niemu możliwe jest przełamanie linii prostych, których obecność potęgują tego rodzaju meble w postaci kwadratu czy prostokąta. To jednak jeszcze nie wszystko. Jak się bowiem okazuje, taki stół to również idealne rozwiązanie w domach, zamieszkałych przez małe dzieci. Nie ma on bowiem ostrych kantów, w które te mogłyby się one uderzyć, narażając swoje zdrowie.

Nic więc dziwnego, że stoły okrągłe cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Tym bardziej, że współczesny rynek oferuje inwestorom cały wachlarz możliwości wyboru. To nie tylko klasyczne stoły okrągłe, wpisujące się w tradycyjne koncepcje aranżacyjne, ale również stoły ze szklanymi lub ceramicznymi blatami, z finezyjnie wygiętymi nogami czy ze zróżnicowaną ich liczbą. W tak bogatej ofercie coś dla siebie znajdzie zarówno wielbiciel klasycznego piękna, jak i modernistycznych wzorów w najpiękniejszej odsłonie.

Czy stół okrągły ma jakieś wady?

Oczywiście, że tak, podobnie jak każdy inny mebel. W tym przypadku będzie to z pewnością mniej miejsca na samym blacie, co może być dość kłopotliwe, gdy do posiłku ma zasiąść nieco więcej osób. Taki stół okrągły nie odnajdzie się również z pewnością w wąskim pokoju, a mebel o małych gabarytach raczej nie będzie wyglądał atrakcyjnie w sporych rozmiarów salonie czy jadalni, chyba że wkomponujemy go idealnie w aranżację wnętrza.

Tego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz cechują się również nieco mniejszą ustawnością. Przede wszystkim nieco trudniej ustawić je przy ścianie, a także dołączyć do nich inne stoły w celu zwiększenia dostępnej przestrzeni. Niemniej jednak pozorne niedogodności wynagradza niezwykle atrakcyjny wygląd i forma, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *